Soller- magiczne miejsce na Majorce

| Maj 12, 2018 | 0 Comments

Sóller- jedno z najbardziej magicznych i najpiękniejszych miejsc na Majorce, a właściwie w całej Hiszpanii. Miasteczko słynęło kiedyś z uprawy owoców cytrusowych, a dolina, w której się znajduje nazywa się „Doliną Pomarańczy”. Do dziś podziwiać można klimatyczne kamienne domy kupców zajmujących się handlem owocami, pochodzące z XVIII i XIX wieku. Spacer wąskimi, opadającymi w dół uliczkach, podziwianie krajobrazów to niebywała atrakcja. W centrum miasta znajduje się przeuroczy placyk Plaça Constitució z niesamowitym kościołem pod wezwaniem Sant Bartomeu. Od niego odchodzi cała masa wąskich uliczek, tworzących klimatyczny labirynt. Prawie cały plac wypełniony jest restauracyjnymi i ogródkami, w których można odpocząć i podziwiać uroki miasta.
Warto zwiedzić też Muzeum Nauk Przyrodniczych na Balearach, oferujące stałe i czasowe wystawy związane z florą i fauną Majorki. Na obrzeżach muzeum znajdują się warte zobaczenia Ogrody Botaniczne. Bliżej miejscowości turyści mogą również udać się do muzeum „Casal de Cultura Muzeum Soller” i do „Can Prunera Muzeum Modernizmu”, dających ciekawy przegląd historii całego regionu oraz samego Soller.
Atrakcją jest też wycieczka zabytkowym tramwajem do położonego nieco dalej, na wybrzeżu, portu o tej samej nazwie. To niesamowite miejsce z relaksującą atmosferą, restauracjami, a także z przepiękną zatoką w kształcie litery U, złożoną z trzech niesamowitych plaż. Warto tu zwiedzić kościół w secesyjnym stylu Sant Bartomeu (Św. Bartłomieja). Ten religijny budynek został zarejestrowany jako Narodowy Pomnik Historyczny i Artystyczny i wart jest zobaczenia.

Tags: ,

Category: Majorka i Baleary, Turystyka

About the Author ()

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *