Odkryj piękno hiszpańskich miast: Oviedo

| Marzec 26, 2018 | 0 Comments

Jest stolicą Asturii i jednym z tych miast, którymi Hiszpania może oczarować każdego. Oviedo to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego miłośnika podróży. Co można zobaczyć w tym mieście?
Otoczone zieloną równiną miasto to ważny ośrodek administracyjny oraz najważniejsze miasto urzekającej Asturii. Mimo sporych zniszczeń, dokonanych w czasie wojny domowej w Hiszpanii, miasto to może się pochwalić ciekawą zabudową. Turyści, którzy w czasie wycieczki po Asturii zaglądają na teren Oviedo, cenią sobie możliwość pospacerowania po tutejszym parku. Jest on jedną z najpiękniejszych wizytówek miasta i stanowi dowód na to, że Hiszpania może być krajem pełnym zieleni. Preromański kościół oraz sąsiadująca z nim gotycka bazylika są tu z kolei najcenniejszymi zabytkami dawnej architektury, których zwiedzenie jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście. W mieście tym czeka również ciekawe Muzeum Archeologiczne, które może się pochwalić m. in. ciekawą kolekcją mozaiki rzymskiej oraz ciekawą kolekcją dzieł sztuki z okresu przedromańskiego. W tym mieście koniecznie trzeba zwrócić uwagę na tak ciekawy zabytek, jakim jest bazylika San Julian z pierwszej połowy IX wieku. Jest to jeden z najciekawszych i najlepiej zachowanych przykładów budownictwa znanego na terenie Asturii przed pojawieniem się tu stylu romańskiego. Wnętrze tej bazyliki kryje wiele niespodzianek, przy czym największą jej dumą są iluzjonistyczne malowidła.
Oviedo jest jednym z tych miast, na terenie których szybko można się przekonać o tym, że Hiszpania to kraj wyjątkowy. Różnorodność tutejszych atrakcji zadziwia, a wśród zabytków znajdujących się na terenie hiszpańskich miast nie brak perełek, których historyczna i artystyczna wartość jest bezcenna.

Tags: , , , , ,

Category: Asturia, Turystyka

About the Author ()

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *