Majorka czeka: co warto zobaczyć na tej wyspie?

| Kwiecień 20, 2018 | 0 Comments
 
Jest jedną z najsłynniejszych wysp Hiszpanii, a dzieje turystyki na jej terenie są długie i ciekawa. Już w XIX wieku Majorka, podobnie zresztą jak całe Baleary, stała się wyspą chętnie odwiedzaną przez artystów. Dziś na tej pięknej wyspie wczasy spędzają tysiące turystów z całego świata. Czekają na nich modne kurorty i piękne plaże, czekają zabytkowe klasztory oraz miasta, na terenie których nie brak perełek dawnej architektury kolonialnej. Gdzie warto się wybrać? Jakie atrakcje tej słonecznej wyspy są najchętniej promowane przez biura podróży?
Wczasy na Majorce kojarzone są przede wszystkim z plażowaniem. Warto jednak pamiętać, że na tej wyspie nie brak i innych atrakcji. Kuszącą ofertą przyciągają leżące na tej wyspie miasta, pełne ciekawych zabytków i perełek dawnej architektury. Miasto Palma może się przykładowo pochwalić wspaniałą katedrą, będącą jednym z najbardziej specyficznych przykładów stylu gotyckiego na terenie Hiszpanii. Na Majorce nie brak tez okazałych rezydencji z XVI i XVII wieku. Każda z takich rezydencji ma swą ciekawą historię oraz unikalną formę, każda z nich przypomina o czasach, gdy Majorka stała się jednym z najważniejszych regionów w Hiszpanii. Na tej wyspie czeka również wiele zakątków o unikalnej wartości historycznej. Valldemossa i tutejszy klasztor kartuzów to ważny cel wycieczki dla każdego polskiego turysty. Jest to miejsce wyjątkowe, kojarzone przede wszystkim z pobytem Chopina na Majorce. W ofertach niejednego biura podróży pojawiają się tez oferty wypoczynku nad wodami zatoki Alcudia. To ona jest jednym z tych zakątków wyspy, na terenie których wspaniałe wczasy spędzić może cała rodzina. Ciekawe wczasy na Majorce mogą też spędzić ci, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Dla nich górzyste tereny wyspy mogą się okazać obszarem wyjątkowo atrakcyjnym. Dla nich wyjątkowo ciekawym punktem na wyspie będzie miejscowość Estellencs. Pobliskie góry to nie tylko ciekawe szlaki, ale i zabytki o wyjątkowej wartości. Jednym z nich jest wieża obronna na Mount Galatzo, która w dawnych czasach miała chronić mieszkańców wyspy przed atakami ze strony piratów. Dziś jest ona jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych na wyspie, której turyści poświęcają sporo uwagi. Majorka może też oczarować turystów – przyrodników. Dla nich wielką atrakcją są Jaskinie Smocze, których zwiedzenie jest wspaniałą przygodą dla każdego turysty.
Dla niejednego biura podróży Majorka stała się jednym z najważniejszych punktów w turystycznym katalogu. Ta wyspa to doskonałe miejsce na wczasy dla amatorów sportów wodnych i plażowania, jednak nie tylko oni znajdą tu dla siebie wiele ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu. Ta wyspa to niezwykłe bogactwo krajobrazów oraz różnorodne atrakcje, dzięki którym każdy miło będzie wspominał czas spędzony na jej terenie.

Tags: , , , , , , , , ,

Category: Majorka i Baleary, Turystyka

About the Author ()

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *