Madryt i jego zabytki. Pałac Królewski

| Maj 29, 2018 | 0 Comments

Dla wielu z nas Madryt jest wymarzonym kierunkiem wycieczki. Na terenie tego miasta Hiszpania może się pochwalić ciekawymi zabytkami, w gronie których wyróżnia się słynny Pałac Królewski. To potężna, czteroskrzydłowa rezydencja, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?


Pałac Królewski w Madrycie może się pochwalić potężnymi skrzydłami i wspaniałymi dziedzińcami, które do dziś prezentują się wspaniale. Powstał on w połowie XVIII wieku w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się mauretańska twierdza. Ostateczną formę rezydencja ta zyskała w połowie XIX wieku, kiedy to dobudowane zostały dwa skrzydła pałacowe. Dlaczego turyści w czasie wycieczki po Madrycie tak chętnie zaglądają do tego obiektu?
Pałac Królewski może się pochwalić ciekawymi wnętrzami, w których znalazło się miejsce dla wielu cennych eksponatów. Pałac ten znany jest m. in. dzięki ciekawej kolekcji broni, która swego czasu była własnością hiszpańskich królów. Turystów przyciągają też muzealne zbiory, które pozwalają zapoznać się zarówno z wyglądem królewskich apartamentów, jak i z wieloma cennymi dziełami sztuki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu sala tronowa oraz Muzeum Gobelinów. Biura podróży zachęcają też turystów do pospacerowania po terenie parku otaczającego pałac. Na jego terenie czekają tak ciekawe obiekty, jak urządzone w jego centralnej części Muzeum Karet oraz ogrody, których podziwianie może sprawić wiele radości każdemu turyście.
Pałac Królewski to jedna z najważniejszych budowli, jakimi może się pochwalić Madryt. Nic więc dziwnego, że biura podróży organizujące wycieczki po Hiszpanii, tak chętnie umieszczają go w swych programach. Dla turystów odwiedzających Madryt jest to wyjątkowa atrakcja, a wspomnienia związane z wizyta na terenie tej niezwykłej rezydencji na długo pozostają w pamięci wszystkich zaglądających tu gości.

Tags: , ,

Category: Madryt, Turystyka

About the Author ()

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *