Atrakcyjność turystyczna Lloret de Mar

| Kwiecień 26, 2018 | 0 Comments

Lloret de Mar jest najbardziej imprezowym wakacyjnym miasteczkiem na Costa Brava. W Lloret del Mar możemy zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Najpiękniejsze miejsca godne uwago to:
Plaże w Lloret de Mar
Lloret de Mar ma wiele miejsc budzących zachwyt u Turystów pragnących przede wszystkim wypoczynku nad wodą. To oczywiście plaże ze złocistym piaskiem. Najbardziej znaną plażą jest Playa Grande (nazwana też Playa de Lloret), leży przy morskiej promenadzie w centrum miasta. Ma ok. 1, 5 km długości, ma wymaganą infrastrukturę (leżaki, parasole przeciwsłoneczne, prysznice, toalety, w pobliżu bary i restauracje) i proponuje rozmaite rozrywki wodne (parasailing, jazda na bananie, skutery, rejsy statkiem). Około kilometr od Playa Grande leży 700-metrowa plaża Fenals (Playa de Fenals). Około 4 km od centrum miasta jest Playa de Santa Cristina, mająca 0, 5 km długości. Niespotykanie czysta woda, chroniona przed wiatrem, brak tłumów w sezonie jak na Playa Grande to najlepsze miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Jest on u stóp małego kościoła pod wezwaniem św. Krystyny (Ermita de Santa Cristina), patronki miasta.
Iglesia de Sant Romà
W środku Lloret de Mar, w sąsiedztwie nadmorskiej promenady i ruchliwej dzielnicy barów oraz dyskotek, jest świątynia o niezwykłej architekturze. Budynek ten powstał w XVI wieku jako kościół gotycki. Jego obecna architektura to mieszanina wielu stylów.
Jardines de Santa Clotilde
Ogrody botaniczne św. Klotyldy jest miejscem jakiego nie sposób pominąć będąc w Lloret de Mar. Stromo schodząc w stronę morza mamy piękne widoki na śródziemnomorską zatokę. Zaplanował ją w 1919 roku architekt z Minorki – Nicolau Maria Rubió i Tudurí. Styl ich był podobny do włoskich, renesansowych ogrodów. Na 15 hektarów zobaczyć można dużo ścieżek, schodów, tarasów, rzeźb oraz egzotycznych roślin. Od kwietnia do końca października na obszarze Jardines de Santa Clotilde można być w godzinach 10:00 – 20:00. Wstęp wynosi: 5 € (dorośli) lub 2, 5 € (uczniowie, studenci, emeryci). Ogrody św. Klotyldy są niedaleko Playa de Fenals. Do tego miejsca dojedziemy kierując się na jednym z rond w centrum miasta w kierunku ulicy Passeig Jardins.
Cementerio modernista
Jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Lloret de Mar to cmentarz. Niezwykłość tej nekropolii opiera się na stylu, w jakim zrobiono nagrobki oraz kapliczki. To kataloński modernizm w najczystszej formie. Można tam obejrzeć niezwykłe dzieła sztuki, autorstwa Josepa Puiga i Cadafalcha (architekt secesyjnych budowli w Barcelonie np. Casa Amatller, Can Serra lub Casa de les Punxes). Modernistyczny cmentarz znaleźć można zmierzając od strony Playa Grande w głąb miasta, zaraz przy centrum informacji turystycznej (Oficina de Turisme). Wstęp bezpłatny, od kwietnia do października w godzinach 8:00 – 20:00.
Museo del Mar (Can Garriga)
Prawdziwą radość da wizyta w Muzeum Morskim w Lloret de Mar. Wystrój Muzeum ma związek głównie z losami właścicieli kamienicy – rodziny Garriga. Zarobiła ona majątek na interesach prowadzonych w połowie XIX wieku w Nowym Świecie (szczególnie na Karaibach). Mamy tu modele żaglowców, stare mapy, rekwizyty wyjaśniające tajniki budowy statków oraz morskiej nawigacji. W ciekawy sposób w to wszystko włącza się historia Lloret de Mar na przestrzeni ostatnich dwóch wieków. Wstęp płatny: 4 € (dorośli), 2 € (uczniowie, studenci, emeryci). Muzeum jest w środku miasta, zaraz przy morskiej promenadzie (naprzeciwko Playa Grande).
Camins de Ronda
Osoby które uwielbiają oglądać cudne widoki podczas spacerów muszą podjąć pieszą wędrówkę po Camins de Ronda. Ścieżka prowadzi wzdłuż klifu z końca plaży Fenals. Po drodze ( jaka zmierza niekiedy po stromych kamiennych stopniach) spotykamy dużo pięknych i fascynujących miejsc np. skalistą zatoczkę Cala Banys czy średniowieczny zamek Castillo de Sant Joan. Czas wycieczki szlakiem Camins de Ronda (45 minut)

Tags: , , ,

Category: Katalonia, Turystyka

About the Author ()

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *